Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1217867
  • a.0.0.0.0.0.0.0.png
  • a.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg

W środę 20 czerwca grupa pielgrzymów z naszej parafii udała się na pielgrzymkę do Legnicy i Krzeszowa. W Legnicy w Sanktuarium św. Jacka nastąpiło Wydarzenie Eucharystyczne o znamionach Cudu Eucharystycznego. Tam nasi pielgrzymi zapoznali się z historią Cudu, uczestniczyli we Mszy św. Po niej nastąpiło dziękczynienie przed Relikwiami oraz zwiedzili Sanktuarium. Następny punktem naszej Pielgrzymki, była Katedra Legnicka. Po zwiedzaniu katedry miał nastąpić wyjazd do Krzeszowa, ale doszło do nie planowanej wizyty do parafii św. Jana Chrzciciela, do Franciszkanów. Tam nasi Pielgrzymi wysłuchali historii o. Szymona na temat Mauzoleum Piastów, które powstało w latach 1677-1679. Pierwsza na Śląsku barokowa kaplica grobowa należy do najwybitniejszych zabytków epoki łączących w harmonijną całość wszystkie dziedziny sztuki: architekturę, rzeźbę i malarstwo. Wyróżnia się układem przestrzennym, dekoracją wnętrza oraz programem ideowym. Po tym krótkim wystąpieniu, udaliśmy się w podróż do Krzeszowa do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Krzeszów to mała miejscowość położona w Kotlinie Kamiennogórskiej na Dolnym Śląsku. Od czasu powstania Diecezji Legnickiej jest jej głównym sanktuarium oraz celem pielgrzymek. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do UNESCO. Tędy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba. W Bazylice w ołtarzu głównym mieści się ikona Matki Boskiej Łaskawej - jest to najstarszy, bo XIII-to wieczny wizerunek Matki Boskiej na ziemiach Polski. Myślę, że czas spędzony na wędrówce po Sanktuariach pozwolił na pogłębienie swojej wiary, ale także na podziwianie piękna architektury, która jest dostępna nie daleko naszych domów. Ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.