• a.baner.jpg
  • baner.jpg.jpg
  • bbbb.jpg
  • bjpg.1jpgb.jpg

W środę 2 maja br. odbyła się doroczna pielgrzymka duchowieństwa Diecezji Świdnickiej. Tym razem księża i klerycy wraz ze swoimi biskupami nawiedzili Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Ojciec Święty Franciszek ustanowił kościół św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Narodowym. Jest to związane z przeżywanym aktualnie „Rokiem św. Józefa Kaliskiego”. W tym czasie każdy, kto tam pielgrzymuje, może otrzymać odpust zupełny i wyprosić wiele łask za wstawiennictwem tego wielkiego świętego patrona. W duchu wiary i ufności udaliśmy się do Kalisza, aby zawierzyć opiece św. Józefa duchowieństwo naszej Diecezji oraz pokornie prosić Pana Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tam również modliliśmy się za nasze parafie i wszystkie rodziny przyzywając wstawiennictwa św. Józefa, ziemskiego opiekuna Pana Jezusa i oblubieńca NMP. Ufam, że ta pielgrzymka będzie owocna zarówno dla nas duchownych, jak i świeckich, którzy tworzą wspólnotę Kościoła Świdnickiego. Ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn.