Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262315
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Już w piątek zawitały do Krakowa liczne delegacje pielęgniarek, które zjechały z całej polski. Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych z Wałbrzych reprezentowała 11 osobowa delegacja, w której uczestniczyła nasza parafianka pielęgniarka Renata Mrozek – Członkini ORPIP w Wałbrzychu. Dnia 28.04.2018 r., o godzinie 10:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbyła się uroczysta Msza Święta Beatyfikacyjna Hanna Chrzanowska, pionierka pielęgniarstwa społecznego i współpracownica Karola Wojtyły, została beatyfikowana w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 20 lat po wszczęciu procesu beatyfikacyjnego i 45 lat po swojej śmierci. Towarzyszenie chorym było istotą jej misji, której poświęciła osobiste życie, siły, czas i oszczędności. Wyznaczyła standardy nowoczesnej opieki nad chorymi, której fundamentem jest nie tylko niesienie ulgi w bólu fizycznym, ale także pomoc duchowa. W uroczystościach uczestniczyły pielęgniarki z całej Polski i z zagranicy, lekarze, chorzy i ich opiekunowie, a także wolontariusze. Pielęgniarki z dumą i godnością stały przed ołtarzem w strojach galowych z czepkami na głowach z licznie przybyłymi pocztami sztandarowymi. Wszyscy modlili się i dziękowali Bogu za nową błogosławioną, dla której „Zawód pielęgniarki był dla niej prawdziwym powołaniem, był wezwaniem z góry dla dobra potrzebujących”. Hanna przyjmowała postawę matki w stosunku do swoich chorych i traktowała ich jak prawdziwe dobro. Przesłaniem dla nowo kształcących się pielęgniarek jest widzieć drugiego człowieka w niesieniu pomocy, a w cierpieniu ludzi, odnajdywać miłość Boga. Renata Mrozek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.