Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262336
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W czwartek 26 kwietnia do naszej parafii, wraz z ks. rektorem Świdnickiego Seminarium duchownego przyjechali klerycy. Celem ich przyjazdu było pokazanie młodym, że pójście za Chrystusem nie jest niczym trudnym. To, tak naprawdę kwestia naszego podejścia i zaangażowania i otwarcia się na Słowa Boga, które do nas kieruje każdego dnia. Przed mszą świętą, odbyło się Nabożeństwo Powołaniowe do Chrystusa Dobrego Pasterza, w którym zostały zacytowane słowa Papieża Franciszka: ,,Proszę was o to: bądźcie pasterzami pachnącymi jak owce, aby można to było odczuć! Pasterzami pośród swojej trzody i rybakami ludzi. Paście stado, które jest przy was, nie z przymusu, ale dobrowolnie, zgodnie z wolą Bożą; nie ze względu na niegodziwe zyski, lecz z oddaniem!" Podczas tej adoracji klerycy, wraz z ks. Rektorem, chcieli pochylić się nad tajemnicą powołania do służby w Kościele. Ważnym akcentem Adoracji, była Litania do Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Po zakończonej Adoracji, nastąpiła Eucharystia, której przewodniczył ks. Tadeusz Chlipała - rektor WSD w Świdnicy, który wygłosił homilię, a dwóch kleryków roku V wygłosiło świadectwo swojego powołania. Dziękujemy za czas, który klerycy wraz z ks. rektorem poświęcili, aby przyjechać do naszej parafii, aby podzielić się z nami swoim świadectwem powołania. Dziękujemy siostrą zakonnym, ministrantom, bractwu św. Józefa jak i wiernym za przybycie na tę uroczystość. Prosimy o modlitwę za kapłanów, siostry zakonne, kleryków z naszej parafii prosząc o nowe powołania do Służby w zakonie bądź w kapłaństwie. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.