Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262323
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Żegnamy piękną Bukowinę Tatrzańską, jeszcze ostatnie spojrzenie na zapierające dech w piersiach ośnieżone szczyty Tatr, podziękowanie gospodarzom Stasindy, która tak wspaniale nas ugościła i wyruszamy w drogę do domu. Nasze wędrowanie kończy się w niezwykłym miejscu u Matki Bożej Ludźmierskiej Gaździny Podhala. Kłaniamy się Matce Boga i człowieka, dziękując podczas Eucharystii za ten piękny czas pielgrzymowania, za ludzi, których spotkaliśmy na swej drodze, za umacnianie wiary. Wiara to temat, który podejmujemy na naszym pielgrzymkowym szlaku. Jak powiedział ks. Marcin podczas głoszonej homilii w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, to właśnie naszą wiarę powinniśmy rozwijać, a wędrowanie do świętych miejsc kultu jest jednym ze sposobów, by to czynić. Modlitwa i rozmowa z Bogiem, prośba, ale też dziękczynienie to nasza wiara. Prosząc o to, by Matka Boża Ludźmierska nas prowadziła i strzegła, śpiewając Pod Twoją Obronę pożegnaliśmy Gaździnę Podhala. Projekcja filmu przybliżyła nam historię powstania Sanktuarium. Spacer dróżkami różańcowymi, Brama Wiary, przez którą każdy z nas mógł przejść i uderzyć w dzwon, pamiątkowe zdjęcia, filiżanka pysznej kawy i lodowy deser, poświęcenie dewocjonalii i ruszamy w podróż do domu. Czym dla mnie był ten czas pielgrzymowania? To pytanie, które powinniśmy sobie zadać. Każdy z nas na początku wędrowania wzbudził w swoim sercu intencje, dla niektórych to walka z własnymi słabościami, może wyczyn ponad miarę.

To dla mnie szczególny czas. Tym razem pielgrzymowałam w intencji wnuka, by zdał egzamin dojrzałości. Na Wiktorówki do Królowej Tatr doszłam łzami w oczach, wielkim trudem i wysiłkiem. Cieszę się, że z Bożą pomocą dotarłam szczęśliwie – Grażyna. Ta pielgrzymka to podziękowanie za 85 lat mojego życia, za uzdrowienie z choroby, to spełnienie marzenia, by być u Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, modliłam się o szczęśliwe narodziny prawnuka, i tak też się stało, urodził się zdrowy chłopczyk. Jestem wzruszona i szczęśliwa, że Matka Boża pozwoliła mi jeszcze pielgrzymować – Regina

Matko Nasza dziękujemy za każdą chwilę w Bukowinie, za spacer po ruinach zamku w Czorsztynie, dziękujemy, że z KRIS - em wybraliśmy się na pielgrzymkowy szlak, intencje w swym sercu wzbudził każdy z nas, dziękujemy za Stasindę, gdzie tak miło upłynął nam czas, za Krzeptowki i Dróżki Różańcowe u Fatimskiej Matki, Majestat Giewontu to widok tak piękny i rzadki, za spacer Krupówkami. Super był pomysł z bukowińskimi termami. Ten relaks dla ciała to coś wspaniałego. Dziękujemy za zabawę podczas wieczorku pogodnego, za naszych przewodników Wojtka i Janka, którzy tyle nam o Tatrach opowiadali i na Kasprowy Wierch z nami kolejką wjechali. Za Wiktorówki, gdzie Matce Bożej Królowej Tatr się pokłoniliśmy, za uśmiech, modlitwę i Eucharystię, w której każdego dnia uczestniczyliśmy. U Matki Bożej Luddźmierskiej Gaździny Podhala kończymy nasze wędrowanie, Bóg Zapłać Księże Marcinie za wiary umacnianie. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.