Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262306
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

22.04. 2018 roku na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie miała miejsce doniosła uroczystość otwarcia „stacji Nowa Ruda” na Międzynarodowym Szlaku Św. Wojciecha, który prowadzi z Pragi aż do Gdańska. Nowy szlak został uroczyście zainaugurowany przez prymasa Czech ks. kard. Dominika Dukę w katedrze praskiej w dniu 23. 04. 2016 roku, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Od tego czasu otwierane są nowe stacje na poszczególnych odcinkach trasy. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Nowej Rudy i goście z Rep. Czeskiej. Odsłonięcia tablicy informacyjnej dokonali; Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, prof. Konrad Czapliński-historyk sztuki- z Zielonej Góry, Zdenek Streubel, b. starosta Broumova oraz Julian Golak, pomysłodawca tego  nowego Międzynarodowego Szlaku Św. Wojciecha, który z założenia ma być nie tylko miejscem modlitwy  dla pielgrzymów, ale także szlakiem turystyczno- edukacyjnym. Na okolicznościowej tablicy,  jest pokazana trasa całej wędrówki z Pragi (przez trzy kraje czeskie, Dolny Śląsk, Wielkopolskę, wojew. kujawsko-pomorskie, warmińsko- mazurskie) aż do Gdańska. W kościele Matki Bożej Bolesnej została odprawiona msza święta w intencji narodu polskiego i czeskiego. Mszy św.  w sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych przewodniczyli ks. dziekan Krzysztof Iwaniszyn i ks. prałat Romuald Brudnowski. Po mszy świętej Ogólnopolski Teatr William-Es przedstawił sztukę teatralną pt. „Wojciechowe Ślady” w reż. Danuty Gołdon. Julian Golak

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.