Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262292
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Pierwszy piątek miesiąca a jednocześnie – piątek w oktawie po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, godzina 19.00, grupa ponad 40 osób ze świecami w rękach rusza w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych, by wypraszać łaski dla całej parafii i swoich rodzin. Podążamy drogami słupieckimi i leśnymi ścieżkami rozważając kolejne czytania z Ewangelii Św. Jana opisujące zdarzenia mające miejsce po Zmartwychwstaniu. Cisza, zapadający zmrok, blask świec zachęcają do kontemplacji i indywidualnego przeżywania odczytywanych przez księdza Krzysztofa fragmentów Ewangelii. Teraz mocniej zabrzmiały w naszych uszach i sercu słowa Jezusa: „Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie?”. Każdy z nas tę Drogę ze Św. Janem przeszedł inaczej; wielu ze łzami w oczach, inni mocnym postanowieniem zmiany swojego życia wszyscy z ogromną nadzieją w sercu, że z Bogiem wszystko jest możliwe! Nasze piątkowe pielgrzymowanie kończymy u Mateczki, stając jako jedna wspólnota wypraszająca łaski dla parafii, Polski i świata. Za miesiąc w pierwszy piątek ponownie ruszymy na naszą słupiecką Drogę Krzyżową na której nie może także Ciebie zabraknąć – Ukochanego Dziecka Bożego, do którego Pan ciągle na nowo mówi : Pójdź za mną! Beata

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.