Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1262338
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Oto jest dzień który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim”. Tą radosną pieśnią rozpoczęła się międzydekanalna pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik na uroczystości Niedzieli Bożego Miłosierdzia, w tym roku odbywających się pod hasłem: Miłosierdzie źródłem wolności. Po przedstawieniu programu pielgrzymki, organizatorów, pana kierowcy i samych uczestników wyjazdu z dwóch dekanatów (Nowa Ruda Słupiec i Nowa Ruda), pielgrzymi przez modlitwy i śpiewane podczas drogi pieśni weszli w modlitewny klimat. Około godziny 7.00  przybyli do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach i tam zawierzyli dzień i pielgrzymowanie. Czas oczekiwania na stanowiącą centralny punkt uroczystości Mszę św. polową w sanktuarium Bożego Miłosierdzia był okazją do indywidualnej modlitwy, spowiedzi, ale też do wzmocnienia sił „małą czarną”. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez wielu kapłanów, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Wzięło w niej udział ok. 50 tys. wiernych z Krakowa, całej Polski, a także m.in. z Chin, Korei, USA, Anglii, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Francji, Niemiec i Libanu. W homilii abp Jędraszewski dotknął sprawy wiary w Miłosierdzie i podkreślił, że ma ona prowadzić do miłości drugiego człowieka i do wyznania własnych grzechów. Metropolita krakowski zachęcał także słuchających go uczestników Niedzieli Miłosierdzia m.in. do postawienia sobie pytań o osobistą wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego oraz o ufność w Boże miłosierdzie. Po uroczystej Mszy św. przyszedł czas na przerwę, która dla jednych była okazją do udania się na obiad, a dla drugich czasem na rozmowy i dzielenie się przeżyciami podczas pielgrzymki. W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 wszyscy pielgrzymi zgromadzili się w bazylice i przed nią, by uroczystą Koronką uwielbić Boga i upraszać potrzebne łaski. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem udali się w stronę autokarów. Czas drogi powrotnej wypełniony był modlitwą i śpiewem pieśni. O godzinie 21.00 pielgrzymi wrócili do Nowej Rudy. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.