Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1249983
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dnia 09 marca 2018 roku w ramach działań „Ożywić tradycję” dzieci z klasy 4d Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie uczestniczyły w WARSZTATACH WIELKANOCNYCH, zorganizowanych w Kaplicy Dobrego Pasterza przez księdza Marcina oraz Panią Mariolę Ligorowską. Stół przy którym usiądziemy podczas śniadania wielkanocnego jest symbolem domowego ogniska, jednoczy nas, pozwala utrzymywać międzyludzkie więzi a pięknie udekorowany stół to także ozdoba domu. Właśnie takiego pięknego a jednocześnie łatwego dekorowania stołu wielkanocnego uczyły nas Panie Monika Popiołek oraz Sandra Kopyt z Wałbrzycha, które na co dzień z pasją samodzielnie wykonują wiele ozdób swoich domów. Papier w wiosennych kolorach, piórka, wesołe naklejki, elementy drewniane i bibuła zostały wykorzystane do zrobienia przez dzieci obrączek na serwetki oraz wizytówek na stół. Stopień trudności wzrósł gdy wszyscy musieli pod czujnym okiem Pani Moniki, artystycznie poskładać papierowe serwetki. I pomimo wstępnych problemów wszystkie nasze serwetki prezentowały się w obrączkach rewelacyjnie. Na warsztatach dzieci przygotowały ponadto stroiki wielkanocne w kolorowych filiżankach wykorzystując bukszpan, bluszcz, wstążeczki, puchate kurczaczki i malutkie jajeczka. Piękne, staranne i zrobione z pasją i sercem dekoracje czekały jedynie, by móc je zaprezentować na prawdziwym wielkanocnym stole. Biały obrus a na nim kolorowe serwetki, wiklinowe podkładki, talerze z malowanymi tulipanami i panoszące się na nich malutkie gniazdka czekające jedynie na święcone, motyle z serwetek i fantazyjnie związane sztućce, stroiki zielone od bukszpanu i piękne tulipany na których liściach przycupnął napis WESOŁYCH ŚWIĄT – to efekt naszej wspólnej pracy, nauki i zabawy. Stół to także miejsce gdzie mogliśmy zjeść np. przygotowany przez organizatorów sernik czy ciasto czekoladowe oraz wypić sok i herbatę. Podczas całych warsztatów na kilku stołach były prezentowane piękne ozdoby świąteczne , zrobione różnymi technikami, przygotowane przez LUDZI Z PASJĄ /dziękujemy Monice Popiołek, Zygmuntowi Nikodem, Joannie Galas i Marii Kęska. Każdy z uczestników warsztatów obiecał, że w tym roku sam przygotuje w domu – SWÓJ WIELKANOCNY STÓŁ- trzymamy za słowo! Beata

Więcej o Warsztatach Wielkanocnych: https://zwnetrzamoni.blogspot.com/

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.