Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1250008
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dzieci, które w maju po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, już od września przygotowują się na to jakże ważne wydarzenie w ich życiu. Poświęcenie różańców w październiku , założenie na szyję pierwszego poświęconego medalika, przyniesienie Figurek Dzieciątka Jezus w grudniu w oczekiwaniu na Boże Narodzenie, to piękne etapy wtajemniczenia. Przyszedł czas na kolejne spotkanie formacyjne - 2 lutego, kiedy Kościół katolicki obchodzi Święto Ofiarowania Pańskiego, czyniąc to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna w świątyni jerozolimskiej. W naszej polskiej tradycji jest to też Święto Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynieśliśmy do świątyni świece, a przed ołtarzem stanęły dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej ze świecą w dłoniach wraz z rodzicami. Ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn rozpoczął piątkową Eucharystię od obrzędu poświęcenia świec, który podkreśla i ubogaca symbolikę światła. Jak powiedział ks. Krzysztof, Światło to z jednej strony Chrystus przynoszący nadzieję, miłość i pokój, a z drugiej strony Maryja, która zawsze jest naszą drogą do Chrystusa. Podczas każdej Eucharystii ofiarujemy się Panu, rodzice przyprowadzający swoje dzieci do świątyni, to tak jak Maryja ofiarująca swojego jedynego ukochanego Syna Bogu. Niech ten czas formacji przyniesie owoce. Naśladujmy Maryję każdego dnia, dziękując Panu Bogu za Jego ukochaną Matkę. Agnieszka

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.