Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1240907
  • 1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.jpg
  • a.0.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • rokducha.jpg
  • twoj_jezu3.jpg

W poniedziałek 20 listopada w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bożkowie odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Marii Leżańskiej. Na to ostatnie pożegnanie w bożkowskiej parafii udali się kapłani z parafii Słupiec: ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, ks. Prałat Jerzy Czernal, ks. Adam Makiel (obecnie wikary z Głuszycy) oraz ks. Marcin Zawada. Ostatnie lata śp. Maria przeżyła w Domu Pomocy Społecznej w Słupcu, skąd również przybyli pracownicy. Pani Maria wiele lat pełniła w Kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej funkcję kościelnej. Tu można było ją spotkać na modlitwie i cichej pracy. Z wielkim pietyzmem troszczyła się o kwiaty, wystrój kaplicy przed różnymi uroczystościami. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył proboszcz miejsca, ks. Kanonik Jan Ordowski, a w koncelebrze wzięli udział: ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Prałat Jerzy, ks. Adam i ks. Marcin. Ks. Krzysztof w kazaniu podkreślił, że śp. Maria była bardzo dobrym człowiekiem. Pod tym stwierdzeniem kryje się nie tylko modlitwa, dbanie o kościół, ale przede wszystkim człowiek. Kapłan, czytając krótką historię życia zmarłej przygotowaną przez rodzinę, podkreślił, jak mimo swoich lat służyła innym. Po Mszy św, wszyscy udali się na cmentarz na miejsce spoczynku. Tu złożono pod poświęconym krzyżem kwiaty, wyraz wdzięczności wszystkich przybyłych na uroczystości pogrzebowe. ks. Marcin

Więcej informacji o pogrzebie:

http://swidnica.gosc.pl/doc/4330080.Pani-Maria-odeszla-do-innego-domu

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.