Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251103
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Czego dzisiaj potrzebuje Kościół? - zapytał kiedyś papież Franciszek. Męczenników, świadków to znaczy świętych dnia powszedniego, bo Kościół naprzód prowadzą święci, bez nich Kościół nie może iść naprzód. Kościół potrzebuje świętych dnia powszedniego, zwyczajnego życia, przeżywanego konsekwentnie. Ale także i tych, którzy mają odwagę przyjąć łaskę bycia świadkami aż do końca, aż do śmierci. Wszyscy oni są żywą krwią Kościoła. Są świadkami, którzy prowadzą Kościół naprzód, ci którzy zaświadczają, że Jezus zmartwychwstał, że Jezus żyje, a świadczą o tym konsekwencją życia i mocą Ducha Świętego, którą otrzymali w darze. 1 listopada przypada corocznie uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół Katolicki oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Nasza wspólnota parafialna w tym dniu również zgromadziła się w kościele podczas uroczystej, koncelebrowanej Eucharystii ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Ks. Jacek przypomniał nam słowa Św. Jana Bosko: Albo będziesz święty, albo będziesz nikim. Te słowa przekonują nas o tym, że każdy z nas może być świętym. Musimy tylko wybrać właściwą drogę, którą będziemy w swoim życiu podążać, drogę ośmiu błogosławieństw. To miłość, która jest odpowiedzią człowieka na wielką miłość Boga, którą Bóg rozlewa w naszych sercach jest wspólnym mianownikiem różnych dróg, którymi każdy z nas idzie do świętości. Po uroczystej Mszy Św. udaliśmy się w uroczystej procesji na nasze cmentarze, by przy pięciu stacjach otoczyć modlitwą wszystkich tych, którzy wyprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, by stanąć przy grobach bliskich, zapalić światełko nadziei, złożyć kwiaty. Eucharystia i modlitwa to największy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym. Odmawiając modlitwę różańcową wspominaliśmy, tych którzy odeszli. I chociaż nie jednemu z nas łza kręci się w oku i jest nam smutno, że nie ma tu ich dziś między nami, to pamiętajmy o tym, że oni są już w Domu Ojca i jeżeli jest im dane to oglądają oblicze Pana, a za dusze, które jeszcze cierpią w Czyśćcu zanośmy gorące modlitwy. Módlmy się jutro w Dzień Zaduszny, kiedy wspominamy wszystkich wiernych, którzy spoczywają w mogiłach na naszych cmentarzach, by dostąpili do tronu Ojca Niebieskiego. Pamiętajmy każdego dnia o naszych bliskich zmarłych, nie tylko dzisiaj. I choć nie ma ich z nami, są obecni lecz w innej postaci. Agnieszka Kruk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.