Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251084
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Dzień 15 września w kalendarzu liturgicznym Kościoła to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Dla naszej Parafii jest to szczególny dzień, ponieważ przypada wtedy doroczny odpust w Sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych. Tegoroczne obchody odpustowe rozpoczęły się w piątek już o godz. 15.00 w kościele parafialnym, gdzie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie wyruszyliśmy w stronę Górki, odmawiając po drodze tajemnice bolesne różańca świętego. Kolejnym etapem wędrówki na „Górkę” była Droga Krzyżowa, której stacje doprowadziły pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Zwieńczeniem pieszej pielgrzymki była Eucharystia odpustowa  w intencji naszej Parafii, grupy La Pieta, ks. Józefa Siemasza i wszystkich dobrodziejów Sanktuarium, pielgrzymów, a także Ojczyzny i kapłanów naszej Parafii, zarówno tych obecnych, jak i byłych. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Jerzy Kos, Dziekan z Nowej Rudy, który wygłosił również homilię. Parafian oraz gości przywitał i pozdrowił ks. Proboszcz. Niech Maryja, Matka Bolesna, ma nas zawsze w swojej opiece. Zawierzamy Jej Niepokalanemu Sercu naszą wspólnotę parafialną i nasze rodziny. Zawierzamy całą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ks. Proboszcz Krzysztof

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.