Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1251052
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg


W dzień świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, w święcone były samochody i ich właściciele. Podczas mszy świętych wierni modlili się o wstawiennictwo św. Krzysztofa i Matki Bożej Bolesnej, aby poruszanie się po drogach było bezpieczne. Księża przypominali, że za modlitwą o bezpieczną podróż powinna iść rozważna jazda i umiejętne korzystanie z ruchu drogowego, dostosowywanie się do przepisów i warunków na drodze. Przed święceniem kapłan odmawiał modlitwę: "Modlimy się, aby ci, którzy będą posługiwać się danym pojazdem, sami ostrożnie i bezpiecznie odbywali swoje podróże i roztropnie dbali o bezpieczeństwo innych ludzi. A gdy będą udawać się do pracy lub na odpoczynek, aby zawsze w drodze towarzyszył im Chrystus". ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.