• a.jpg.jpg.b.jpg
  • c.jpg.jpg.jpg
  • c.pdf.pdf.png
  • parafiada_2018BANER.jpg

W sobotę 10 czerwca odbyła się Piesza Pielgrzymka Noworudzian do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Organizatorem była Parafia św. Mikołaja w Nowej Rudzie ze swoim proboszczem ks. prałatem Jerzym Kosem. Parafianie z Drogosławia oraz ich proboszcz ks. kan. Stanisław Kasztelan, a także przedstawiciele z naszej słupieckiej wspólnoty wraz z ks. Krzysztofem, dołączyli do pątników. W sumie w pielgrzymce wzięło udział około 140 osób z Nowej Rudy i okolic pod przewodnictwem księży, z udziałem pana burmistrza oraz reprezentantów  przedsiębiorców, nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców, dzieci i młodzieży. Watro zaznaczyć także obecność ks. Jerzego Babiaka, naszego rodaka, który przybył na pielgrzymi szlak z młodzieżą ze Szkoły katolickiej we Wrocławiu, prowadzonej przez księży salezjanów.Piesza Pielgrzymka Noworudzian do Barda ma długą historię. Otóż według kronik rozpoczęła się już w roku 1651 i trwała do roku 1944. Dzięki inicjatywie i staraniom dziekana Nowej Rudy, ks. prał. Jerzego Kosa, została wznowiona w 2013 roku i obecnie, po długiej przerwie, była już „5” z kolei. Od samego początku intencja tych pielgrzymek była i jest ta sama, a mianowicie chodzi o modlitwę przez wstawiennictwo Maryi o łaskę wiary dla mieszkańców Nowej Rudy i błogosławieństwo Boże oraz pomyślność dla tego pięknego miasta. Ks. Krzysztof.