Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1250017
  • 1.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

21 maja w Słupieckiej wspólnocie 94 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Mszy św. przewodniczył ks. Prałat, a koncelebrowali: ks. Krzysztof, ks. Adam i ks. Marcin. W kazaniu ks. Krzysztof nawiązał do dekoracji kościoła: "dekoracja, która jest przed nami przypomina łódź – łódź rybacką, która służy do transportu ryb i rybaków. Nasza parafia, Kościół, to łódź, która służy do połowu naszych dusz, ale i  jest naszym domem. W tej łodzi dobrze się czujemy i jesteśmy zaproszeni do dbania o tę łódź. Dbałość o łódź na pewno będzie się wyrażała troską, np. swoim świadectwem. Łódź w czasie rejsu spotyka na swojej drodze wiele różnych trudności – mówił dalej kaznodzieja – burze, wichury, inne statki. Tylko łódź mocna i dobrze prowadzona może oprzeć się różnym trudnościom. Jesteśmy więc zaproszeni do łodzi, ale i do stania się rybakami innych”. Po Mszy św. dzieci podziękowały ks. Proboszczowi i ks. Krzysztofowi za Eucharystię i Słowo Boże, katechetom: ks. Marcinowi i ks. Adamowi oraz paniom katechetkom: Magdalenie i Marioli – za przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Przed Majówką dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły wspólne zdjęcia, a na nabożeństwie złożyły swoje ślubowanie przez Maryję Bogu. ks. Marcin

 Film z I Komunii Świętej.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.